четвер, 8 вересня 2016 р.

Заходи
Світловодської ЦМБС щодо відзначення Дня Європи  у 2016 році
    Щоб рухатися вперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати та поважати своїх сусідів. А ще - вивчати їхній досвід розбудови громадянського суспільства.
Українська спільнота - за європейський вектор розвитку держави. Бо наш народ із його культурною спадщиною, гуманістичною ментальністю достойний зайняти в Європі гідне місце. Ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи, у нас спільні ідеали.
 Не виявилися винятком  і бібліотеки ЦМБС, які різнобічно висвітлили події за допомогою різноманітних форм бібліотечної роботи: бесіди, книжкові виставки, тематичні полиці,  вікторини, презентації, бліц - турніри, відео-мандрівки,  участь в різноманітних акціях.
Оформлені книжкові виставки:
Книжковий вернісаж «Європейський вибір України: Людина. Право. Суспільство»
Викладка літератури «Європейський вектор інтеграційної політики України»
Експрес – виставка «Європа у 12 уроках»  - книжково – ілюстративний матеріал доповнила карта європейського союзу.
Захоплююча віртуальна мандрівка столицями Європи, презентація «Історія Європейського Союзу», «Молодь крокує у Європу!», вікторина «Що ти знаєш про Європейський Союз?» Бліц – турнір «Хто перший вступить в Європейський Союз, творчі вправи на тему «Влітку я хочу поїхати в таку країну…») - така різностороння тематика допомогла дітям підвищити обізнаність щодо  Євросоюзу, познайомитись зі скарбницею культурного надбання європейських країн, збагатила емоційно – естетичний світ, сприяла створенню фундаменту єдиного розуміння людських цінностей.
До Дня Європи у бібліотеці – філії №3 спільно з учнями ЗОШ № 5 було проведено масштабний захід - квест - фестиваль «Культура Європи очима дітей». Бібліотека надала книжковий та відео матеріал для розробки музикальних номерів та театралізованих костюмів різних країн Європи.    Кожен клас продемонстрував одну із країн Європи. Бібліотекарі знайомили присутніх з державною символікою, народними традиціями та культурою певної країни.
  Діти літнього табору «Ластівка» вирушили у віртуальну подорож по країнам світу. Кожен загін повинен був презентувати улюблену країну. У супроводі екскурсовода - бібліотекаря та двох рульових вихованці розпочали мандрівку.  Діти розповіли про державні символи, звичаї  країни Франції, а бібліотекар познайомила з французькими казкарями та їхніми творами.
Перехід до кожної країни супроводжувався веселими танцями. Наступні країни були: Данія, Швейцарія, Англія, Німеччина. Діти відгадували загадки про улюблених казкових героїв та казкарів. Завітали також до Бразилії, діти познайомилися з легендою про квіти з яких складається герб цієї держави та виконали всім відомий та досі популярний танець «Ламбада».
Наймолодші вихованці  презентували свою Батьківщину. Українські пісні, таночки, історія виникнення герба та прапора - про все це вони ще раз всім нагадали. Свій виступ малеча завершила виконанням державного гімну.
Бібліотеками системи у 2016 році проведені також бібліо-ревю "Старою доброю Англією"           (ЦМБ) ,  слайд - подорож «Відкрий для себе Європу» (бібліотека – філія №2), пізнавальна презентація «Ми цікаві  Європі –  Європа  цікава нам»       (бібліотека – філія №3), година цікавих повідомлень «Ми святкуємо нині День Європи в Україні»      (бібліотека – філія №7), бесіда "Система освіти в Україні, Великій Британії та США" (бібліотека – філія №8) .

   

                Методист ЦМБС Підгірна Н.В.

Немає коментарів:

Дописати коментар