четвер, 25 лютого 2016 р.

Національно – патріотичне виховання молодого покоління(участь у проекті «Єдина країна – Единая страна»)


     З метою формування у молодого покоління активної життєвої позиції, підтримки у молоді мотивації до вивчення історичних цінностей і ролі України в світовій історії  в рамках регіонального бібліотечного проекту «Єдина країна – Единая страна» у центральній бібліотеці міста Світловодська   відбулися заходи патріотичного спрямування.
     Темі соборності України, її історичного минулого, становлення державності присвячений захід – історичний пазл «Моя єдина Україна». Школярі середнього та старшого віку дізналися про події часів Акту злуки 1919 року в Україні, географічне місцеположення, її сучасні кордони з європейськими країнами.
     Відеоролик «Хто може створити таку красу, ніж українці ?» допоміг зрозуміти чим багата наша країна, які таланти процвітають на її землі. А щоб краще дізнатися про  свою Батьківщину, учасники заходу складали своєрідні пазли під назвою «Моя Україна !»
Перший пазл – географічний (за словесними описами відгадували географічні об’єкти  нашої країни). Другий пазл – літературний «Любіть Україну!» (учасники  ділилися на дві команди, кожна з яких по черзі цитувала одну поетичну строфу про Україну. Третій пазл був присвячений живопису, що відображає життя і сутність рідної землі. Діти називали авторів репродукцій полотен.  Наступний пазл – історичний і складався він із вікторини про цікаві факти історії України.




    Перегляд добірки сучасної патріотичної літератури про події 2013-2014 років – Революцію Гідності,  про захист незалежності України – книги про АТО, які бібліотека мала змогу отримати  від програми «Активні громадяни» Британської Ради завдяки участі у регіональному бібліотечному проекті «Єдина країна – Единая страна»  став логічним підтвердженням єдності  і недоторканності нашої країни, прагненням до національної свободи та демократичного європейського розвитку. Книги для учнів презентували працівники ЦМБ. Неможливо було відірвати дітей від цих книг. Те, що там написано творилось на їхніх очах і тепер розповіді  учасників Майдану, учасників АТО – простих людей, матерів, студентів проходять ще раз через їхніх душі, формуючи в них любов до рідної землі, держави, родини, народу, визнання духовної єдності населення всіх регіонів України.



      21 лютого, по всьому світу відзначається День рідної мови. Це свято було започатковане у 1999 році на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Воно спрямоване на підтримку мовного та культурного розмаїття .В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.
    День рідної мови «Кращої, ніж рідна, мови не буває» був  присвячений нашій рідній українській мові. Мові, що першою засвоюється з дитинства і залишається зрозумілою на все життя. З нагоди свята у читальному  була розгорнута книжкова виставка «Мова  моя українська, батьківська,материнська». Для користувачів бібліотеки  демонструвалась відео презентація до Міжнародного Дня рідної мови. Для  школярів організували мовний переполох «Мова різнокольорова» з вікторинами, конкурсами, лінгвістичними іграми : «Орфографічний словник», «Числові слова» , «Слова - перевертні» та ін.


      Великий інтерес та пошану до української мови, української культури, української державності викликали у користувачів бібліотек ці заходи. Завдяки їм у молоді змінюється  ставлення та виховується  повага до національних цінностей, виховується любов до України!







Немає коментарів:

Дописати коментар