пʼятниця, 23 вересня 2016 р.

Засідання Кіноклубу Docudays UA
з переглядом фільму
«Життя в раю – нелегали по сусідству»

22 вересня на базі центральної міської бібліотеки школярі ЗОШ № 7 взяли участь в право просвітницькому заході з переглядом фільму «Життя в раю – нелегали по сусідству».
Ми часто зустрічаємо в ЗМІ слова, що позначають переселення людей з одного місця в інше, з однієї країни в іншу. Та більшість дітей (і багато дорослих) не проводить розмежування між іммігрантами, які  приїхали будувати нове життя в новій країні, біженцями, що покинули рідну країну через небезпеку  або  переслідування та людьми, вимушеними покинути свої будинки і переселитися в іншу частину своєї країни,  які є не біженцями, а внутрішньо переміщеними особами. Іх правове становище  визначається внутрішнім законодавством держави, однак має відповідати загальновизнаним  стандартам прав людини.
Перед відео переглядом школярі були ознайомлені з фрагментами  Декларації  про  права  людини,  Законом  України  про  вимушених  переселенців, Конституцією України.
Учасники заходу переглянули фільм чеського режисера Романа Витава «Життя в раю», в якому підіймається проблема біженців у Швейцарії та відношення до них місцевих жителів.
Впродовж заходу діти висловлювались з приводу різних актуальних питань: хто такі переселенці, які просять притулку?  Як відносяться до переселенців місцеві жителі? Чи не ущемляють вони права людини? Чи є подібні мігранти в Україні? Як розв’язується їх доля?  Які є закони, що допомагають цим людям в дотриманні їх прав?    
Діти оцінювали поведінку та стосунки героїв, формулювали  власну думку, а головне, проводити дослідження прав людини та демократії в іншій країні.                                                                                                       
Під час розмови школярам були надані роз’яснення про те, кого можна вважати біженцями та особами, що потребують додаткового захисту та про найсприятливіше  правове  становище,  яким  користуються громадяни України, що переселилися в іншу частину країни.ЦМБ
Модератор проекту «Кіноклуб Docudays UA
як інструмент просвіти з прав людини»
Шмакова Н.А. Немає коментарів:

Дописати коментар