середа, 9 листопада 2016 р.

Толерантність та права людини 

Сьогодні толерантність – яскравий показник ступеню демократичності кожної держави й одна з умов її розвитку. 16 листопада весь світ відзначає міжнародний день толерантності. До цього дня в центральній міській бібліотеці був проведений право просвітницький захід «Права людини та толерантність» з переглядом фільму Docudays UA «Життя в раю – нелегали по сусідству».
Метою заходу передбачалося розглянути правові аспекти переселення людей в інші країни та толерантне ставлення до них: щоб школярі змогли відрізняти різні види і причини переселення людей та знали, які права мають люди, вимушені покинути свої домівки і переїхати в іншу країну чи інший регіон, а також щоб толерантно ставилися до біженців та допомагали як волонтери і порадники.
Заступник начальника Світловодського бюро правової допомоги Алла Григорівна Мирошник ознайомила школярів з Декларацією  про  права  людини,  Законом  України  про  вимушених  переселенців та надала роз’яснення учасникам заходу про те, кого можна вважати біженцями і особами, що потребують додаткового захисту.
Фільм режисера Романа Витава «Життя в раю – нелегали по сусідству» показав реальне становище біженців у Швейцарії. Усього в світі нараховується  22 мільйони біженців, які змушені в силу серйозних обставин, небезпек залишати своє постійне місце проживання в певному регіоні або навіть залишати країну. Але коли мова йде про біженців, це позв'язується насамперед з утиском, насильством над особистістю, порушенням її прав.
Толерантне ставлення до біженців та внутрішньо переміщених осіб, які потребують додаткового захисту — це є визнанням універсальних прав та основних свобод людини.
Після перегляду фільму школярі висловили свої думки з приводу порушень прав людини героями фільму та  пропонували  своє вирішення проблеми в режимі «Гарячий мікрофон». Учасникам було запропоновано також ознайомитися з Декларацію принципів толерантності та прокоментувати її.
Школярі дійшли висновку: «Для того, щоб досягти успіху у власному житті, кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Необхідно цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття та переконання, бо всі люди є вільними і рівними у своїй гідності та правах». ЦМБ
Модератор проекту «Кіноклуб Docudays UA
як інструмент просвіти з прав людини»
Шмакова Н.А. 
Немає коментарів:

Дописати коментар