середа, 23 листопада 2016 р.

“ВИВЧАЄМО ПРАВА ЖІНОК”  

22.11.2016 р. на базі центральної міської бібліотеки був проведений захід на тему: “ПРАВА  ЖІНОК” з переглядом документального фільму Docudays UA «Рожеві сарі» для старшокласників ЗОШ № 7. 
Проблема прав людини - одна з найактуальніших проблем сучасності. Кожна людина має право на здорове і повноцінне життя. Жінки складають понад половину людства. Це найбільша соціально–демографічна група, що виділяється при вивченні питання прав людини. Саме жінки в усі часи в усіх країнах і культурах були наділені меншими правами, ніж чоловіки. Це визнаний факт, який з історичної точки зору описаний багатьма авторами.
Мудрець сказав: “Якби мене запитали, на чому тримається цей хиткий світ, то я б відповів, що його тримають ніжні руки жінки. Що стане зі світом, коли вони втомляться?..”
Саме для реалізації цього права в усіх країнах світу відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками.
Замислитися над проблемами жінок у світі спонукав перегляд фільму «Рожеві сарі».  Молоді люди побачили на власні очі становище жінки в реальному житті далекої Індії: яким воно є та замислилися над тим, яким має бути? Учні коротко характеризували жіночі образи з фільму, де жінки зазнавали фізичного приниження,  проти них чинився моральний тиск з боку їхніх чоловіків, жінки залишалися безправними, потерпали акти насильства та залякування. Школярі висловили загальну думку про те, що доля жінки залежить не тільки від неї самої, але не меншою мірою її становище залежить від піклування з боку держави та провели паралель між країнами світу й рівнем становища жінок у суспільстві.
Учні проаналізували, як жінки в сучасній Україні реалізують свої права та розглянули Міжнародно-правові акти щодо захисту прав жінок: Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, про політичні права жінок та про охорону материнства.
Робота на заході допомогла учням звернути увагу на права жінок, дати оцінку стану жінок у різних країнах світу та розглянути юридичні гарантії захисту соціально-економічних прав жінок в Україні за чинним законодавством.
  
 


ЦМБ
Модератор проекту «Кіноклуб Docudays UA
як інструмент просвіти з прав людини»
Шмакова Н.А.

Немає коментарів:

Дописати коментар