пʼятниця, 9 червня 2017 р.

Удосконалюємо бібліотечне краєзнавство

Краєзнавча діяльність – одна з пріоритетних сфер роботи бібліотек регіонального і місцевого рівнів.
З метою підвищення свого професійного рівня  та обговорення   питань відродження кращих традицій українського бібліотечного краєзнавства  в центральній міській бібліотеці постійно організовуються  семінари бібліотечних працівників.
Так, семінар – практикум «Мій рідний край – моя  історія жива» відбувся на базі Захарівського краєзнавчого музею, де бібліотекарів гостинно прийняли працівники музею, провели краєзнавчу екскурсію та надали приміщення для роботи  в рамках семінару.
А до уваги учасників семінару «Історія краю в серцях поколінь» був представлений  медіа-архів краєзнавчих матеріалів, що були застосовані в заходах для широкого загалу користувачів. Це відеоматеріали  та електронні презентації про будівництво Кременчуцької ГЕС, затоплення Новогеоргіївська,  про учасників Великої Вітчизняної війни – наших  земляків, свідчення очевидців про голодомор в нашій місцевості, інформація про керівництво містом, туристичні маршрути Світловодська та інші.
  Нещодавно світловодські бібліотекарі знову мали можливість підвищити свою кваліфікацію, взявши участь у виїзному семінарі-практикумі «Краєзнавство та туризм: інформаційні ресурси бібліотеки». Цікавою та змістовною була  консультація методиста ЦМБ Наталії Підгірної щодо традиційних та інноваційних аспектів бібліотечної роботи з краєзнавства, учасники заходу змогли переглянути і презентацію з досвіду роботи бібліотек системи, в якій знайшли відображення кращі заходи краєзнавчої тематики, проведені бібліотеками системи для громади міста.
З видавничою діяльністю бібліотеки познайомила присутніх провідний бібліограф ЦМБ  Олена Рибачук. Це бібліографічні покажчики літератури, розроблені працівниками бібліотеки: «Сім чудес Світловодська», «Краєзнавчий інформаційний простір Світловодська», літературно – художнє видання «Барви рідної землі», міні – довідник юного краєзнавця «Рідкісні тварини нашого краю», буклети «Вдивляючись в замріяний світанок…»(сторінками історії Світловодська), «Соціальне партнерство з питань краєзнавства» та ін. В програмі семінару – і майстер – клас «Секрети успішної екскурсії», який  провели для його учасників  працівники міського краєзнавчого музею.
До речі, бібліотекарі міста активно беруть участь у Всеукраїнських конкурсах даної тематики. Так, на розгляд журі конкурсів надіслані відео роботи історій про подорожі «Travel notes», організатор – бібліотека на  Мулярській, м. Львів (до року розвитку туризму в Україні) та конкурсне відео на тему енергозбереження в Світловодську до Представництва ЄС в Україні. Ці відеофільми мали можливість переглянути та обговорити учасники семінару.
 Тетяна Головачова,  директор  централізованої міської                                                бібліотечної системи

Немає коментарів:

Дописати коментар