пʼятниця, 2 червня 2017 р.

Школярі вивчають свої права

Права людини в сучасному світі - це не просто актуальна тема для дискусій, це проблема, вирішення якої стоїть у центрі практичної діяльності міжнародного співтовариства, а права дитини так само важливі як і права дорослих людей.
До Дня захисту дітей 1 червня в ЗОШ № 4, а 2 червня для учнів ЗОШ № 7 працівниками центральної міської бібліотеки проведені право просвітні заходи «Вивчаємо права дитини» з показом документального кіно Docudays UA режисера Уельса Ван Дріля «Габріель повідомляє з чемпіонату світу». Герої  фільму - бразильські діти Габріель і Вестлі боряться за свої права. Учасники заходу отримали завдання зафіксувати в ході перегляду епізоди, в яких показано порушення прав дитини.
Після перегляду школярі презентували епізоди, які були зафіксовані в процесі перегляду фільму, а саме: руйнування будинків, знищення місцевого футбольного поля, відсутність соціальних проектів для дітей, захоплення підлітків наркотиками. Проблема, про яку розповів у фільмі бразильський хлопець, виявилась  актуальною для глядачів такого ж віку. Тому діти взяли активну участь в обговоренні проблемних питань: «Чи зможуть такі герої – одинаки змінити ситуацію в цілому? Чи не марні їх зусилля і прагнення?»
За допомогою розгляду статей Конвенції про права людини та Конституції України дискусія була спрямована до висновку: завжди необхідно боротися за дотримання своїх прав, бо не може бути миру і злагоди та організованого, цивілізованого життя без поваги до людини і її прав…
Процвітання суспільства можливе лише тоді, коли людина є найважливішою цінністю будь-якого суспільства.


ЦМБ
Модератор проекту «Кіноклуб Docudays UA
як інструмент просвіти з прав людини»
Шмакова Н.А. 

Немає коментарів:

Дописати коментар