понеділок, 6 червня 2016 р.

Світловодськ – місто туристичне.
      Яскравим підтвердженням цьому стало проведення в рамках відзначення 62-ої річниці від дня заснування міста Світловодськ туристичного фестивалю «Світловодськ - фест 62».
    Його основна мета – привернути увагу до туристичного потенціалу нашого краю, що славиться чарівною природою, давньою історією, видатними діячами, пам’ятними місцями, пам’ятками історії і архітектури. Ну і звичайно, талановитими людьми.
   Організатором фестивалю виступило управління культури і туризму Світловодського міськвиконкому. Вітаючи усіх присутніх з відкриттям фестивалю заступник начальника культури і туризму Наталія Крамаренко побажала його учасникам натхнення та розвитку власних талантів і творчості, а всім світловодцям гарного святкування.
    На алеях парку культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка розгорнулось по-справжньому масштабне і цікаве дійство.
   Сцена живої скульптури від театру «Амбіція» вражала світловодців та гостей міста казковими персонажами. Купідони, королеви, королі та придворні дами перевтілились у золотаві скульптури.
   Учні та викладачі дитячої музичної школи та дитячої школи мистецтв в цей час представили свій музичний калейдоскоп, пропонуючи присутнім яскраві класичні та сучасні музичні  твори. 
   Ніхто не міг пройти і повз  презентаційного ряду від Центральної міської бібліотеки та бібліотек-філій. Тут, в рамках акції «Бібліотека під відкритим небом» відбулась демонстрація відеофільму «Світловодськ туристичний», презентація нового відеофільму «Місто наших мрій», тематичні експозиції краєзнавчого змісту та творча галерея місцевих літераторів. Презентаційний туристичний ряд представили і міський краєзнавчий музей, і палац культури, і міська дитяча бібліотека.
   Серед учасників виставки-продажу творчих робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва цього разу були 26 майстрів з інших міст і сіл України.
Відвідувачі фестивалю могли не лише придбати вироби народних умільців, а це кераміка, писанкарство, вироби з дерева, лози але й взяти участь у майстер-класах із традиційних ремесел України. Кожен міг спробувати свій талант у малюванні, ліпленні виробів з глини, вишивки, бісероплетіння.
   Від цікавих виробів просто розбігалися очі. Свої вміння демонстрували і продавали чимало майстрів народної творчості- особливу увагу привертали  «дивні» - оригінальне  та смачне печиво на очереті. Його унікальність в розмірах, довжина печива досягає одного метра.
Працювали і творчі майстерні – виставки образотворчого мистецтва та дитячий аквагрим. Особливо хочеться відзначити виставку предметів православно- церковного побуту та старовинних книг від Православного Просвітницького центру Свято-Покровського собору. Ця виставка, яку презентував директор Центру, протоієрей Віталій Коваленко була справді унікальною.
   Цікаву розважальну програму для світловодців влаштували колективи міського палацу культури, Власівського будинку культури, представивши пісенно-творче містечко «Невичерпні джерела Світловодська».
Дійсно, і   світловодці, і гості міста змогли пересвідчитися на власні очі, наскільки багатогранним і барвистим є наш Світловодськ.
   Запальні танці та зворушливі пісні, спортивні змагання на алеях парку, конкурси для дітей та дорослих, туристичний квест «Солодке дерево», розваги та каруселі – безумовно, світловодці запам’ятають це свято надовго!
  

                                                       Тетяна Головачова


Немає коментарів:

Дописати коментар