пʼятницю, 24 листопада 2017 р.

Вчимося поважати дітей та їхні права
з фільмом «Лізо, ходи додому».

«Дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння» - говориться в Конвенції про права дитини.

23 листопада, до Всесвітнього дня дитини (відзначається щорічно 20 листопада, відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН) в центральній міській бібліотеці відбувся показ документального кіно про права дитини в рамках Кіноклубу з прав людини Docudays UA.
В заході взяли участь дорослі користувачі бібліотеки, а для перегляду був обраний фільм литовського та естонського режисера Бурая «Лізо, ходи додому».
В стрічці розглядаються  важливі проблеми життя дитини, серед яких взаєморозуміння, батьківське піклування, порушення людської гідності. Головним героєм є маленька дівчинка Ліза, яка тікає з дому, бо мріє знайти десь далеко життя повне сонця, радості та щастя, де більше б не було ні образ, ні покарань.
Фільм викликав бурхливе обговорення у глядачів, перед якими постали питання про те, хто повинен піклуватися про таких дітей як Ліза – держава чи громадськість та чому права дитини такі ж важливі як і права дорослих людей?
Працюючи в групах, учасники заходу виділили права дитини, які були порушені в стрічці.
Експертом на перегляд фільму працівники бібліотеки запросили завідуючу Світловодським бюро правової допомоги Аллу Мирошник. Вона допомогла розібратися присутнім, які статті Конвенції прав дитини були порушені батьками Лізи, надала розяснення про діяльність соціальних служб для дітей та служби опіки, куди потрібно звертатися за допомогою таким дітям як Ліза.
У дискусійній формі було проведене обговорення таких понять, як: «права дитини в сімї», «щастя» та «сімейні цінності».
Фільм не залишив байдужим жодного з учасників і присутні висловили побажання, щоб якомога більше молодих батьків переглянули цей фільм та замислилися над тим, що при створенні сімї, на них покладається велика відповідальність за життя й щастя маленької людини.






ЦМБ
Модератор проекту «Кіноклуб Docudays UA
як інструмент просвіти з прав людини»
Шмакова Н.А. 



                                                                            

Немає коментарів:

Дописати коментар