понеділок, 9 жовтня 2017 р.

Слухачі «Університету ІІІ віку» на уроці правознавства вивчають права людини.

Права людини - це не тільки міжнародні стандарти та юридичні норми. Це передусім базові цінності, які необхідні кожній людині.
5 жовтня в центральній міській бібліотеці для слухачів «Університету ІІІ віку» відбувся показ документального кіно Docudays UA. На цей раз учасники заходу переглянули фільм режисера Хуацін Цзінь «Цвіт крізь сльози». На годину  присутні занурилися в життя китайських дітей, яких батьки силоміць відправляли до спеціалізованої спортивної школи, щоб вони заробляли кошти для своєї родини.
Фільм викликав бурхливе обговорення. Перед учасниками заходу постали питання про порушення прав дітей у фільмі. Люди, які мають за плечима великий життєвий досвід, зафіксували  в ході перегляду епізоди, в яких порушувалась ціла низка прав дитини.
Запрошений на захід головний спеціаліст Бюро правової допомоги Максим Ільченко прокоментував відповідні статті з Конвенції про права дитини.
Кожна людина, а тим паче дитина має право на здорове і повноцінне життя. Необхідно пам’ятати, що держава і суспільство повинні створювати всі умови для всебічного розвитку особистості, особливо дитини; а батьки відповідальні за те, щоб основою їх піклування стали найкращі інтереси дитини.
В ході обговорення та дискусії з питань необхідності спортивних занять присутні зробили висновок, що фізичний розвиток людини у будь-якому віці необхідний і для цього існує багато шляхів, але примушення, занадто важкі тренування та експлуатація дітей не припустимі.
Щоб діти нормально розвивались фізично, їм необхідно займатися яким-небудь видом спорту, щоб він допомагав дітям рости здоровими людьми.
Головне правильно підійти до вибору виду спорту для дитини, правильно оцінити її фізичні дані, врахувати думку самої дитини, щоб занадто великі навантаження не заподіяли шкоди швидкорослому організму.
Аналізуючи фільм, глядачі зіставляли свої враження з ідеями та задумом режисера. Сподіваємось, що фільм не залишив байдужими присутніх та переконав у  необхідності відстоювати не тільки свої права, а й права дітей.
                                                                         

ЦМБ
Модератор проекту «Кіноклуб Docudays UA
як інструмент просвіти з прав людини»
Шмакова Н.А. 





Немає коментарів:

Дописати коментар