пʼятницю, 27 жовтня 2017 р.



 Факультет е- урядування та електронних послуг для слухачів "Університету ІІІ - го покоління"

На сьогодні поняття «електронне урядування» уже не є цілком новим і невідомим, як це було кілька років тому. На практиці це означає організацію управління державою та взаємодії з громадянами шляхом максимального використання в органах державного управління сучасних інформаційних технологій. Простими словами, електронне урядування передбачає: будь-яка особа через Інтернет може звертатися із запитами до органів державної влади, органів місцевого самоврядування для отримання необхідної інформації, а основне – для отримання адміністративних послуг.
Електронне самоврядування – це такий спосіб організації державного управління, який сприяє доступному спілкуванню громадян із місцевою владою. Із його впровадженням кожен отримає можливість дізнатися, скільки і на що витратили бюджетних коштів, а також прослідкувати за офіційною документацією. Про необхідність подібного механізму в Україні задумувались ще у часи президентства Віктора Ющенка. Так, у Законі України «Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки» зазначено, що серед основних цілей розвитку інформаційного суспільства в Україні є використання інформаційно-комунікативних технологій для вдосконалення держуправління, установлення електронних форм взаємодії між органами влади та місцевого самоврядування і населенням.
Раз на два роки ООН публікує своє дослідження та рейтинг розвитку електронного уряду у світі. Його складають за трьома основними показниками: масштаб і якість онлайн-послуг, рівень розвиненості інформаційних технологій та людський капітал (показник рівня грамотності населення та сукупний відсоток учнів на різних ступенях отримання освіти). Останній за часом документ зазначає, що у нашій державі цей показник складає 0,5032, і ми займаємо 87 сходинку у рейтингу серед 193 країн – членів ООН. Серед країн Європи Україна посідає одне з останніх місць. Попри це наша держава є країною з високим індексом розвитку електронного уряду. Нижче нас у рейтингу знаходяться лише дві європейські країни – Македонія та Боснія і Герцоговина (96 і 97 сходинки відповідно).
Загалом же, у світі технологію е-урядування використовують уже досить давно. Подібні системи успішно функціонують у багатьох зарубіжних країнах: Франція, Японія, Сингапур тощо. Лідером трьох останніх рейтингів є Південна Корея. Користуючись механізмом е-уряду, у США громадяни мають змогу отримати різноманітні послуги через Інтернет: видача ліцензій, сплата податків тощо. У Сингапурі, наприклад, Верховний суд надсилає громадянам СМС-повідомлення, щоб нагадати про дату засідання.  Сьогодні болгари завдяки новій ІТ-системі, котра об’єднує паспортний департамент із МВС, поліцією та системою кримінального судочинства, можуть одержати паспорт протягом 5-10 хвилин. В Естонії ще з 2001 року функціонував урядовий інтернет-портал «Tana otsustan mina» («Сьогодні вирішую я»). З його допомогою громадяни республіки могли взяти участь в управлінні державою: висловити свою думку про поточні процеси у країні, запропонувати поправки до законопроектів тощо. У 2008 році проект був закритий і реорганізований у портал osale.ee. Однак якщо взяти Естонію, яка теж перебувала у складі СРСР (як і Україна), то чомусь у нас подібний механізм звернень (у вигляді петицій до президента) з’явився на 14 років пізніше.
Однак в Україні е-уряд таки розвивається.
Зараз я вас познайомлю   з основними  послугами, якими може скористатися кожний житель, а саме отримати можливість відстежувати події у діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, знати про плани їх роботи, безпосередньо вступати у взаємодію з ними без черг та зайвої бюрократії. А в практичній частині тренінгу ми будемо з вами знайомитись із інформацією на сайтах державних установ та реєструватися  в особистих кабінетах по сплаті комунальних послуг.
 Електронне урядування – це нові вимоги до державних службовців,новий рівень професіоналізму, це автоматизація роботи з документами, із заявами громадян, довідками, ліцензіями, іншими формальними актами, які легалізують певну діяльність громадянина. Це також і можливість громадянина відслідковувати долю його запиту, скарги, пропозиції, вимоги. Для успішного втілення ідеї електронного урядування потрібно, безперечно, виконати багато поставлених завдань, про які вже говорилося вище. Але основне – це бажання, зацікавленість, чого часто так не вистачає. Тому необхідно докласти максимум зусиль кожному з нас, щоб досягти бажаного, пам’ятаючи, що впровадження електронного урядування в Україні є надзвичайно важливим інструментом демократизації нашого суспільства.   
Послуги з електронного урядування, які надаються громадянам України:
Державна податкова служба
Судова влада України

Фінанси України
Пенсійне забезпечення
Державна реєстраційна служба
Охорона здоров'я
       -    Державна служба зайнятості
       -    Пошук роботи

Публічна кадастрова карта України


Освіта
Укрзалізниця
«Укрпошта»
Світловодськ
Інформацію про послуги з електронного урядування та їх перелік можна переглянути на сайті міської бібліотеки у розділі «Електронне урядування».
       е-урядування
Online-приймальня у Пенсійному Фонді
Управління Пенсійного фонду України в м. Світловодську
Центр надання адміністративних послуг
Світловодська міська рада
Державна податкова служба
ОНЛАЙН СЕРВІСИ МІН’ЮСТУ

Е-послуги національного рівня:
Електронна звітність
Державна податкова служба України
 Формування та подача платниками податків
податкової звітності
«Мій електронний документ»

Подання бухгалтерської звітності
 Електронний вступ
Інформаційна система «Конкурс»

  
Електронний квиток
Резервування та придбання квитків

 Тренер проекту "Університет ІІІ - го покоління" Наталя Підгірна






  




Немає коментарів:

Дописати коментар