субота, 13 травня 2017 р.

Слухачі «Університету ІІІ віку» вивчають права людини.

Процвітання суспільства можливе лише тоді, коли людина є найважливішою цінністю будь-якого суспільства, не може бути миру і злагоди на Землі та організованого, цивілізованого життя без поваги до людини та її прав…
11 травня в центральній міській бібліотеці для слухачів «Університету ІІІ віку» відбувся показ документального кіно Docudays UA. Фільм режисера Уельса Ван Дріля «Габріель повідомляє з чемпіонату світу» відображає Бразилію та людей, які відстоюють свою землю, з якої мусять переїхати через те, що їх будинки знесуть під будівництво залізниці для проведення чемпіонату світу.
Перед учасниками заходу постали питання про порушення прав людини на догоду будівництву, повязаному з футбольним матчем та чи зможуть герої  фільму Габріель і Вестлі змінити ситуацію.
Фільм викликав бурхливе обговорення. Люди, які мають за плечима великий життєвий досвід, зафіксували  в ході перегляду ті епізоди, в яких показано порушення прав людини. Вони змогли правильно осмислити побачене та надати вірні відповіді на поставлені питання. Учасники заходу відмітили, що герої фільму живуть в тяжких умовах, але не дивлячись на це, знаходять можливості для самореалізації та відстоюють свої права.
Учасники аргументували свою думку, спираючись на статті Конвенції про права людини; пояснювали, чому права дитини так само важливі як і права дорослих людей та аналізували фільм, зіставляючи свої враження з ідеями і задумом режисера.
Фільм не залишив байдужими присутніх, які ще раз переконались, що завжди необхідно боротися за дотримання своїх прав. Права людини - це не тільки міжнародні стандарти та юридичні норми. Це передусім базові цінності, які необхідні кожній людині.

                                                                          

ЦМБ
Модератор проекту «Кіноклуб Docudays UA
як інструмент просвіти з прав людини»
Шмакова Н.А. 


Немає коментарів:

Дописати коментар