четвер, 12 травня 2016 р.

Тема : екологія

Роль бібліотеки як носія екологічної інформації
             Найголовнішою проблемою людства є проблема виживання, проблема, що стосується кожної людини, кожної живої істоти. Адже ніякі блага цивілізації не замінять чистого повітря, вільних від шкідливих домішок продуктів, харчування і води.
Сьогодні на семінарі бібліотечних працівників мова йшла про проблеми екології, адже основні функції бібліотек – акумуляція, збереження і надання населенню інформації – реалізуються також і в напрямі екологічного виховання. Тому тематика семінару була такою “Популяризація екологічних знань з метою формування екологічної свідомості”.
Методист ЦМБ Наталя Підгірна наголосила на тому, що державою на поточний рік було визначено головні пріоритети з екологічної політики, одним з яких є відзначення 30 – х роковин Чорнобильської трагедії та створення екологічного контролю згідно європейських норм та стандартів. 

Засоби інформаційної роботи бібліотек передбачають спільну цілеспрямованість з природоохоронними органами, громадськими організаціями та іншими установами. Методист запропонувала використовувати як традиційні так і зовсім нові форми екологічних знань комплексного, освітнього, оглядового характеру, а також діалогові, ігрові та інтерактивні екологічні заходи. 


Про особливості підготовки та хід проведення такого інтерактивного заходу екологічної тематики - квесту «Прости нас, Земле, нас – людей століття» розповіла завідуюча бібліотекою – філією №3 Зоя Позовна.




Огляд озвученої красивим співом птиць книжкової виставки – інсталяції «Чисте довкілля – здорова нація!» провела для присутніх завідуюча відділом обслуговування ЦМБ Марина Левада. Екологічні проблеми Землі були висвітлені на презентації «Екологія. Природа – наш дім», з якої присутні дізналися про екологічні проблеми світу, а саме виснаження і вимирання видів проблему води, теплове забруднення, парниковий ефект, автомобільну небезпеку, забруднення ґрунту та лісу, повітря, радіоактивне забруднення.
Тож нерозумні дії людей на планеті Земля у найближчий час можуть повернутись великими нещастями, бідами для великої кількості людей. Так як це відбулося в Японії на атомній станції «Фукушіма», що сталася внаслідок природного катаклізму – землетрусу та великого цунамі та призвело до радіоактивного забруднення. Перегляд документального фільму фестивалю Docudays UA ««Вітаємо на Фукушімі» не залишив байдужими нікого із учасників семінару.





Після жвавої дискусії модератор проекту Ніна Шмакова запропонувала присутнім знайти у фільмі порушення прав громадян Японії, яких не дотрималась влада під час усунення наслідків аварії. Учасники семінару вирішували випереджальні завдання, які включали в себе бліц-інтерв’ю «Ставлення до проблеми екології» та обговорення таких тем як «Громадськість та дослідження стану навколишнього середовища», «Екологічні права громадян», «Дії громади зі збереження надбання природи у нашому регіоні».
Підводячи підсумок після проведення семінару можна зробити висновок, що бібліотеки мають унікальні можливості у вирішенні питань формування у населення екологічної свідомості та виховання екологічної культури як нового способу мислення.

Немає коментарів:

Дописати коментар