понеділок, 28 березня 2016 р.

Кіноклуб Docudays UA представляє
фільм Циркові гастролі»

   28 березня на базі центральної міської бібліотеки старшокласники ЗОШ № 10 взяли участь в правопросвітницькому заході з переглядом фільму «Циркові гастролі» з колекції Міжнародного фестивалю документального кіно.
За кілька днів до засідання кіноклубу учням було запропоновано завдання – підготуватися до дискусії на тему «Тварини в цирку - це норма чи порушення закону природи?» 
У ХХІ столітті, коли переосмислюється роль циркових тварин, вистави з тваринами вилучені з циркових програм у багатьох країнах світу, зокрема в Австрії, Швеції, Фінляндії, Данії, Перу, Коста-Риці, Сінгапурі, Болівії, Індії, Греції та Бразилії.
Які аргументи наводять захисники тварин, намагаючись закрити цирк? Чи згодні з цим учасники заходу як громадяни нашого міста?  Чи є порушення Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» в цьому фільмі? Відповісти на такі питання допомагала учням представник відділу юстиції Ганна Горобець.
Після перегляду фільму відбулося обговорення, робота в смислових групах: з'ясування думок щодо питань правопорушення ключовими персонажами фільму.
Була надана можливість виразити власне ставлення до питання: заборона використання тварин чи гуманне ставлення до них. Учасники розглянули переваги і недоліки кожного варіанта й ухвалили рішення щодо цієї проблеми.
Старшокласники вчились правилам участі в дискусії й критично мислити, що сприятиме в подальшому формуванню їх активної соціальної та громадянської позиції.

ЦМБ
Модератор проекту «Кіноклуб Docudays UA
як інструмент просвіти з прав людини»
Шмакова Н.А. Немає коментарів:

Дописати коментар