понеділок, 19 лютого 2018 р.


СОЦІАЛЬНА СПРАВЕДЛИВІСТЬ – Є ГОЛОВНИМ ПРАВОМ ЛЮДИНИ

     15.02.2018 р. до Всесвітнього дня соціальної справедливості на базі центральної міської бібліотеки був проведений захід на тему: “Соціальна справедливість – це невід’ємне право людини” з переглядом документального фільму Docudays UA «Рожеві сарі» для слухачів Університету ІІІ віку.
 Проблема прав людини - одна з найактуальніших проблем сучасності. Кожна людина має право на здорове, повноцінне життя та соціальну справедливість, як міру рівності життєвого становища людей, зумовлену рівнем матеріального та духовного розвитку суспільства. Жінки складають понад половину людства. Це найбільша соціально–демографічна група, що виділяється при вивченні питання прав людини. Але саме жінки в усі часи і в усіх країнах були наділені меншими правами, ніж чоловіки. Це визнаний факт, який з історичної точки зору описаний багатьма авторами.
Документальний фільм «Рожеві сарі» спільного виробництва Великої Британії та Індії, режисера Кім Лонжинотто став прикладом для вивчення фундаментальних прав людини на життя та соціальну справедливість.
Учасники право просвітного заходу побачили яким є становище жінки в далекій Індії та замислилися над тим, яким воно має бути? Всіх вразили жіночі образи з фільму, де жінки зазнавали фізичного приниження,  проти них чинився моральний тиск з боку чоловіків, а жінки залишалися безправними і потерпали від насильства та залякування.
Допомогла розібратися з питаннями порушення прав людини запрошена на захід завідуюча Світловодським бюро правового захисту Алла Мирошник. Вона ознайомила присутніх з   Міжнародно-правовими актами про права жінок: Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, політичні права жінок та про охорону материнства.
Активне й бурхливе обговорення охопило всіх присутніх, які висловлювались про питання соціального захисту, подолання бідності й гендерну рівність та проводили паралель між різними країнами світу та рівнем становища жінок у суспільстві.
Учасники заходу висловили думку, що становище жінки залежить не тільки від неї самої, але не в меншій мірі - від піклування з боку держави, а саме від юридичних гарантій захисту соціально-економічних прав жінок, які розроблені на фундаменті СОЦІАЛЬНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ.






ЦМБ
Модератор проекту «Кіноклуб Docudays UA
як інструмент просвіти з прав людини»
Шмакова Н.А.


Немає коментарів:

Дописати коментар