вівторок, 27 грудня 2016 р.


Найкращі дитячі книги 
про Новий рік та Різдво

Зима приходить до нас з мандаринами, ялинкою, подарунками і, обов'язково, з чарівними історіями, які так цікаво читати вечорами всією родиною. До вашої уваги – підбірка кращих книг про Новий рік та Різдво, які варто прочитати разом з дітьми.

 Гофман Ернст. Лускунчик і мишачий король/ Ернст Гофман; Пер. з нім. С. Сакидон, Е. Попович. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2009. – 36 с.   
Список кращих казок і повістей на зимову тему було б несправедливо починати з іншого твору. Ця класична казка німецького письменника Ернста Теодора Амадея Гофмана не потребує рекомендації. «Лускунчик», який вперше вийшов в 1816 році, багато в чому зобов'язаний своєю всесвітньою популярністю однойменного балету Петра Чайковського. Історію про добру дівчинку Марі і хороброго Лускунчика можна перечитувати з року в рік.




     Діккенс Чарльз. Різдвяна пісня в прозі. Святочна повість із духами/ Чарльз Діккенс; Пер. з англ.. О.М. Мокровольського. – К.: Грамота, 2012. – 160 с.
     У перекладах цей же твір можна зустріти під назвами «Різдвяний гімн» або «Різдвяна історія
». Це «Святочне оповідання з привидами» було написане англійським класиком у 1843 році і до сьогодні не втрачає актуальності: історія Скруджа, який ненавидить Різдво і не любить людей, не раз була екранізована.
    Ця книга – не тільки про саме свято Різдва, але і про радість, доброту та людяність.
До речі, Діккенс написав цілий цикл Різдвяних історій, в який також увійшли повісті «Одержимий, або Угода з привидом», «Дзвони», «Битва життя» і «Цвіркун за вогнищем».

     О. Генрі. Дари волхвів. Останній листок: Вибране/ О. Генрі; Укл. Н.М. Торкут. – К.: А.С.К., 2006. – 704 с.
       «Дари волхвів» - це приголомшлива історія, що оповідає про безкорисливу любов, самопожертву і вищість духовного багатства над матеріальним. Головні герої – бідна сімейна пара – продали найцінніше, що у них було, щоб зробити різдвяні подарунки один одному. Так сталося, що подарунки виявилися абсолютно зайвими, проте їх любов стала ще сильніше. Книга «Дари волхвів» побачила світ у 1906 році і стала одним з найвідоміших творів письменника.


 Андерсен Г.-К. Снігова королева: Для мол. шк.. віку/ Г.-К. Андерсен; Пер. з дат. Г.М. Кирпа. – К.: Школа, 2006. – 320 с.
     Казка про хоробру дівчинку Герду, яка не побоялася вирушити в царство Снігової королеви, щоб врятувати свого кращого друга Кая, надзвичайно зворушлива. І, що найголовніше, вона вчить маленьких читачів бути чесними, сміливими, добрими у ставленні до інших людей. Новий рік та Різдво – гарний привід перечитати одну з найвідоміших казок Андерсена.
До речі, інші зимові казки Р. Х. Андерсена – «Сніговик», «Ялинка», «Дівчинка з сірниками», «Історія року».

    Маршак С.Я. Дванадцять місяців/ С. Я. Маршак; Худож. А. Сазонов. – К.:Книжковий парк, 2004. – 102 с.
Дитяча п'єса, написана Самуїлом Яковичем Маршаком у важкі воєнні роки, розповідає про те, як важливо бути добрими один до одного, що всі люди рівні між собою, а егоїсти ніколи не будуть щасливі.







Носов Н.Н. Бенгальские огни: Рассказы /Н.Н. Носов; Худож. Н. Канивец. – М.: Махаон, 2016. – 80 с.
    Історія про свято в скрутних обставинах. На щастя, із радісним кінцем.
    Розповідь був опублікована у журналі «Мурзилка» у 1945 році і розповідає про дітей, які, незважаючи на важкий повоєнний час, зустріли чарівний Новий рік: бенгальські вогні змайстрували самі, принесли ялинку з лісу, скромний пиріг, приготований мамою, замінив їм багатий святковий стіл.


Льюїс К. Лев, чаклунка і стара шафа/ Клайв Льюїс; Пер. з англ. О. Манько. – Львів: Монастир Монахів Студитського Уставу. Видавничий відділ Свічадо, 2002. – 199 с.
    Клайв Стейплз Льюїс, відомий на весь світ серією книжок для дітей під назвою «Хроніки Нарнії».
    Хоча перша книга серії, «Лев, чаклунка і платтяна шафа», не говорить про Різдво безпосередньо, вона наскрізь просякнута атмосферою зимової казки. Знайдіть час якщо не прочитати з дитиною цю книгу, то хоча б подивитися її екранізацію.




 Янсон Туве. Країна Мумі.Тролів: повість. Кн. 1/ Туве Янсон; пер. Зі швед. Н.Іваничук. — Львів: Видав. Старого Лева, 2014. – 348 с.
    Шведська мумі-мама Туве Янсон написала чудову зимову історію під назвою «Зима-чарівниця» (або «Чому сніг білий»). Головні герої – звичайно ж, мумі-тролі!







             Шварц Е. Два брата/ Е. Шварц; Худож. Н. Кочергин. – М.:Нигма, 2013. – 32 с.
    Ця розповідь про те, як через грубість і злі слова старшого брата молодший потрапив у крижаний палац злого діда – Прадіда Мороза. Тільки завдяки щирому каяттю і сміливості головному героєві вдалося повернути свого молодшого брата додому, до посивілих від горя батьків. Головна тема цієї казки – повага і добре ставлення один до одного.




Толстой А.К. Морозко: Сказка. /А.К. Толстой. – М.: АСТ, Родничок, 2009. – 9 с.
    Переказ Олексія Толстого цієї народної казки, мабуть, один з кращих. Це класична зимова історія: завдяки справедливому чарівникові Морозко доброта і любов перемагають зло. А скромна  дівчина Настуся позбавляється від принижень мачухи і зведеної сестри та знаходить свого судженого.



       Рибачук О.І., провідний бібліограф ЦМБ

Немає коментарів:

Дописати коментар