середа, 27 квітня 2016 р.

Кіноклуб Docudays UA
«Право на безпечне для життя і здоров'я довкілля
з переглядом фільму «Вітаємо на Фукушімі»


25 квітня на базі центральної міської бібліотеки для старшокласників ЗОШ № 10 проведено засідання Кіноклубу Docudays UA «New life» про базове право людини у системі екологічних прав, а саме право на безпечне для життя і здоров'я довкілля з використанням документального кіно «Вітаємо на Фукушімі».
Це право означає можливість проживати у такому навколишньому природному середовищі, що не спричиняє шкоди здоров'ю, можливість користуватись природними благами: дихати чистим повітрям, пити чисту воду та використовувати чистий ґрунт для вирощування рослин.
Фільм про наслідки аварії в Японії  на АЕС «Фукушіма -1» звернув увагу всіх учасників заходу на те, що незалежно від того де проживає людина, всі живуть на одній Землі і від кожного залежить життя всього живого. Нерозумні дії людей можуть повернутися великим нещастям, бідами усього людства.
Після перегляду фільму відбулося з'ясування думок учасників в групах щодо питання порушення екологічних прав людини у фільмі; ставлення до героїв та їхніх проблем. Занепокоєні ситуацією, старшокласники провели паралель між японським містом в 20 кілометрах від аварійної АЕС та нашим містом, замислилися над екологічними проблемами.Робота на заході допомогла учням звернути увагу на джерела забруднення та їх негативний вплив на довкілля; дати оцінку екологічного стану навколишнього середовища і запропонувати заходи щодо його поліпшення.
Головним завданням для себе учасники заходу обрали – дбати про чистоту рідного міста, бо чисте довкілля – це здорове життя.
    
ЦМБ
Модератор проекту «Кіноклуб Docudays UA
як інструмент просвіти з прав людини»
Шмакова Н.А. 


Немає коментарів:

Дописати коментар