пʼятниця, 16 лютого 2024 р.

 

Місія: розмовляти українською

Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу — скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє.

    Тому збереженню та розвитку рідної мови приділяють особливу увагу в КЗ «Світловодська централізована бібліотечна система». Нещодавно в центральній книгозбірні міста пройшов семінар для бібліотечних працівників "Місія: розмовляти українською". Мова творить єдине суспільство, злагоджений діючий організм, здатний цілеспрямовано сконцентрувати свої фізичні й духовні ресурси й, отже, саморозвиватися, самореалізовуватися. Збереженню української мови та її розвитку приділила свою увагу директорка КЗ "МЦБС" Олена Рибачук.

    Про сучасну українську мову «по-сучасному» розповідала справжня фахівчиня і викладач української мови Ганна Поясова. Головна думка, уроку полягала в тому, що своє мовлення необхідно розвивати постійно: усно й письмово викладати думки, виправляти себе.

     Учасники заходу дізнались про основні правила графічних скорочень, мали можливість засвоїти особливості скорочування слів і словосполучень у текстах ділових паперів, а також удосконалити орфографічні та пунктуаційні навички. Присутні розглядали приклади графічних скорочень, як на місці скорочення ставиться крапка, зберігаються відповідні написання дефісів, великих і малих літер. Слід пам’ятати, що під час стягування крапка не ставиться, під час відсікання крапка ставиться. Всі ці тонкощі знання української мови учасники семінару дізналися з мовознавчого уроку "Нехай лунає мова солов'їна "





понеділок, 5 лютого 2024 р.

 Тренінгові навчання медиків у бібліотеці

       Центральна міська бібліотека гостинно прийняла  медичних працівників Світловодської громади.

      Четвертого лютого відбулося навчання  лікарів  по веденню електронної документації. Практика показує, що медичний персонал здебільшого не завжди готовий вести електронні медичні записи за новими вимогами. А це, на прикладі досвіду, неймовірне спрощення, яке дає лікарю більше зосередитись на медичних проблемах пацієнта і не відволікатись на низку бюрократичних питань. Мова йшла про нові вимоги до ведення електронних медичних записів, про деякі недоліки електронної системи та їх усунення, про очікування під час переходу з паперових документів на цифрові.

     Навчання провів Представник  робочої групи НСЗУ по розробці правил ведення електронного медичного документообігу Віктор Пенькач.

     Сподіваємося, що спільна багаторічна співпраця бібліотеки з організаторами цього заходу Сергієм Сергєєвим та Євгеном Яковенком продовжиться і надалі задля збереження здоров'я, працездатності та довголіття  мешканців нашої громади.



 Семінар "Організація охорони праці  під час війни"

     Питання безбар'єрності з початком повномасштабного вторгнення у нашій країні звучить все частіше. Результативність праці залежить, зокрема, і від добре сформованого безбар'єрного середовища  на робочому місці.
      Цій темі був присвячений семінар бібліотечних працівників "Організація охорони праці під час війни для працівників культури", основною тезою якого була реалізація політики психосоціальної підтримки працівників у воєнний та післявоєнний стан. На семінарі розглядалися питання недопущення у робочому колективі мобінгу, як різновиду дискримінації прав людини, яка полягає у психологічному та фізичному утиску, а також забезпечення психосоціального комфорту, стимулювання комунікації та відкритого спілкування.
   Про  виконання норм безпеки і охорони праці, створення належних умов праці та попередження шкідливих впливів на фізичне та психічне здоров'я співробітників розповіла головний державний інпектор інпекційної діяльності у Кіровоградській області Інна КРИВЕНКО. 





неділя, 4 лютого 2024 р.


 Ярмарок для ЗСУ,  присвячений річниці загибелі українського співака, волонтера, патріота - Кузьми Скрябіна.

3 лютого 2024 року представники КЗ «Світловодська міська централізована бібліотечна система» прийняли участь у благодійному міському ярмарку, який був присвячений річниці загибелі українського співака, волонтера, патріота - Кузьми Скрябіна.

Доброчинна справа об'єднала бібліотекарів нашої громади у бажанні поділитися добром, можливістю зробити хорошу справу, а також підтримати воїнів, які перебувають на лінії фронту. Дорослі і діти із задоволенням купували приготовані бібліотекарями смаколики, домашню випічку та плетені носки.
Виручені кошти під час проведення благодійної ярмарки будуть перераховані для хлопців, які захищають нашу країну.
Робимо все, що можемо разом, все для нашої Перемоги. Дякуємо кожному хто долучився до благодійної діяльності.
СЛАВА УКРАЇНІ!!! СЛАВА ЗСУ!!!



пʼятниця, 2 лютого 2024 р.

 

 Круглий стіл на тему

 «Психосоціальна підтримка працівників у воєнний та післявоєнний час».


        Війна змусила людей відчувати себе більш пробудженими, уважнішими один до одного та до подій навколо. Водночас війна – це випробування для нашої психологічної стійкості. Українська громадськість, на жаль, у більшості своїй  потребує психологічної допомоги та ментального розвантаження як вдома так і на робочому місці.

        Нещодавно в центральній  бібліотеці  КЗ «Світловодська МЦБС» відбувся круглий стіл на тему «Психосоціальна підтримка працівників у воєнний та післявоєнний час». Обговорювались питання щодо визначення посадових осіб, уповноважених для надання першої психологічної допомоги працівникам на робочому місці, організації заходів щодо зниження рівня стресу на робочому місці. Розглядались конкретні випадки форм насильства на роботі (мобінгу, дискримінації, несанкціонованого контролю за працівником).

     Розкрила тему, надала рекомендації та відповіла на всі питання щодо психологічної політики, а саме ментального (психічного) здоров’я працівників на своєму робочому місці,  стресостійкості та та психологічного розвантаження Інна Кривенко, головний державний інспектор управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області.