четвер, 25 березня 2021 р.

 

Семінар тренінг для бібліотекарів

«Мовна грамотність – критерій освіченості людини»

Для того, щоб ефективно пропагувати книгу, бібліотекар має володіти неабиякими навичками публічного виступу. А для цього, звичайно ж, потрібно добре знати українську мову.  Тож  23 березня в Центральній міській бібліотеці відбувся семінар «Мовна грамотність – критерій освіченості людини».

Спікеркою заходу виступила Шмакова Н.А., зав. відділом Інформаційних технологій та проєктної діяльності та координатор проєкту «Мовна грамотність – критерій освіченості людини», яка надала колегам практичні та корисні поради з основ культури українського ділового мовлення, особливості, використання лексики та термінології для різних категорій користувачів.

На закріплення отриманої інформації бібліотекарі виконали кілька практичних завдань на знання української мови.

Учасники семінару дізналися чимало нового і корисного для себе з даної теми для подальшого використання у повсякденній роботі, адже бібліотека є одним  з головних культурних осередків міста, що активно впливають в тому числі і на мовну грамотність всієї громади.

 

Завідуюча відділом обслуговування

центральної міської бібліотеки,

тренер проєкту «Мовна грамотність – критерій освіченості людини»

ЛИВАДА Марина Миколаївна

 



 

середа, 24 березня 2021 р.

 

Перегляд шедевру українського документального кіно «Навесні» в бібліотеці

 

Показ фільму режисера Михайла Кауфмана «Навесні» відбувся в центральній міській бібліотеці для слухачів «Університету ІІІ віку» до Міжнародного дня щастя. Свято було встановлено для визначення важливості щастя в житті людей в усьому світі.

Фільм «Навесні» створений у відповідності до авангардистської теорії «кіноока» і для перегляду був обраний не випадково. В ньому постає Київ майже 100 років тому - 1929 року. Кадри пробудження міста, поновлення його життя, перегукуються з ліричними картинами відродження природи.

В «Навесні» Кауфман уперше використав принцип «прихованої камери», яка уважно зупиняється на усміхнених обличчях дітей, малюючи ліричну картину зізнання в коханні Києву та простого людського щастя.

Під час перегляду учасники заходу зафіксували епізоди, які найбільше привернули увагу. Обговорення епізодів відбувалось активно та привело всіх до висновку, що не зважаючи на труднощі того часу – люди вміло працювали, займалися спортом та відзначали свята.

Фільм доводить, що розвиток суспільства можливий лише тоді, коли людина почувається щасливою.

 


ЦМБ

Модератор проекту «Кіноклуб Docudays UA

як інструмент просвіти з прав людини»

Шмакова Н.А.